Magle przemysłowe

Zabiegi, jakim w pralniach poddawane są tekstylia, nie kończą się wyłącznie na usuwaniu poważnych plam i praniu. Aby pozostawione przez klientów materiały wyglądały jak najlepiej, niezbędne jest również ich wyprasowanie. W przypadku ubrań wystarczające okazują się zazwyczaj profesjonalne żelazka, jednak kiedy mamy do czynienia z pościelą, zasłonami, ręcznikami lub obrusami, mogą okazać się niewystarczające. Do tkanin o dużej powierzchni przeznaczone są specjalne maszyny prasowalnicze, w tym również magle przemysłowe. Ich działanie opiera się na ruchu podgrzewanych cylindrów – walców i rolek, odpowiednio zaprogramowane i obsługiwane znacząco ułatwiają osiągnięcie optymalnego efektu. Dzięki regulacji temperatury i stałej możliwości jej kontroli są bardzo bezpiecznym sposobem na wyprasowanie tkanin.

Rodzaje magli

Na rynku dostępnych jest szereg urządzeń – wśród nich znajdują się magle przemysłowe Lavamac LSR oraz maszyny linii LSRP / LSRA, LSREP.

Linia LSR oferuje trzy warianty podgrzewania: elektryczny, gazowy oraz parowy. Dużą możliwość wyboru dają również dostępne wielkości cylindra – najmniejsze mają długość 1600 mm (model Lavamac LSR 5016), a największy 3200 mm (Lavamac LSR 5032).

Magle posiadają szereg cech i funkcji, które wpływają na efektywność pracy oraz obsługę maszyn. Wśród najważniejszych udogodnień znajduje się system monitorujący temperaturę prasowania i czujnik temperatury, dzięki któremu nie musimy obawiać się o zniszczenie materiału. Bezpieczeństwo to w przypadku tego rodzaju maszyn sprawa priorytetowa, dlatego ważna jest obecność systemów ochronnych i system alarmowy, w które wyposażony jest Lavamac LSR. Obsługę urządzenia ułatwi z pewnością opcja programowania mikroprocesorowego oraz 20 możliwych programów pracy.

Magle Lavamac LSRP / LSRA oferują trzy możliwe długości cylindra: 2000 mm, 2500 mm i 3200 mm. Posiadają zalety linii LSR, ale zostały wzbogacone o dodatkowe opcje takie jak system Easyfold® i pasek antystatyczny.

Lavamac LSREP oferuje długości cylindra od 1400mm do 3200 mm. Ten model posiada szczególnie wiele zalet i nowych rozwiązań związanych z podawaniem prania – w standardowym wyposażeniu znalazły się pasy podające o zwiększonej żywotności. Inne udogodnienie to zintegrowany podajnik. Magiel daje opcjonalną możliwość montażu przy ścianie, dzięki czemu możliwy jest powrót prania z przodu. Obsługę usprawniają umieszczony na obudowie wyświetlacz informujący o prędkości i temperaturze maglowania oraz mikroprocesorowy układ sterujący, pozwalający na 20 parametrów maglowania.

Zajmujemy się praniem chemicznym oraz ekologicznym. Na stronie znajdziesz wskazówki dotyczące prania delikatnych tkanin.

Wyposażenie pralni

Jak otworzyć pralnię chemiczną

ul. Wielicka 250, Kraków

802 659 687

kontakt@podkowa98.pl