13 czerwca 2024

podkowa98.pl

Motocykle to nasza pasja

Jak czyścić karoserię z produktów roślinnych i czego nie należy robić?

Późną wiosną i wczesnym latem na samochody spadają pąki drzew, żywica i pyłki. Wszystkie te produkty z drzew stanowią zagrożenie dla lakieru. Pąki, żywica i pyłki mogą pozostawiać trudne do usunięcia ślady na powierzchni karoserii samochodu.  Próby pozbycia się tych plam za pomocą środków ludowych mogą spowodować uszkodzenie powłoki lakierniczej samochodu. Pąki drzew, które spadły na samochód i pozostawiły ślady, trzeba usunąć przy pomocy agentów specjalnych. Wszelkie próby usunięcia tych zanieczyszczeń za pomocą napojów alkoholowych prowadzą do wielu problemów.

Jak czyścić zabrudzoną karoserię?

Po pierwsze, możesz uszkodzić lakier i porysować samochód. Po drugie, w przypadku niektórych reakcji płynów zawierających alkohol z farbą, smoła z pączków drzew wnika jeszcze głębiej, co tylko pogarsza sytuację.

Na stronie www.faktycznie.pl są domowe porady jak czyścić karoserię, ale zdaniem fachowców lepiej nawet nie próbować samodzielnie zmywać z samochodu śladów pączków topoli – po prostu należy zwrócić się do profesjonalistów. Można również zapobiegać pojawianiu się śladów pąków. Mycie samochodu raz w tygodniu wiosną i wczesnym latem wystarczy, aby zapewnić, że pąki zostaną oczyszczone na czas — zanim pojawią się jakiekolwiek ślady.

Oprócz pąków, zagrożenie dla farby może stwarzać żywica i pyłki drzew

Żywica, zwłaszcza z drzew iglastych, szybko wysycha i zamienia się w stałą substancję na karoserii, co wymaga specjalistycznych myjni samochodowych. Na przykład pyłki lipy zawierają mikroskopijne kropelki żywicy i dobrze przylegają do lakieru, pozostawiając ślady, jeśli nie zostaną w porę usunięte.

Copyright © All rights reserved.