13 czerwca 2024

podkowa98.pl

Motocykle to nasza pasja

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasku motocyklowego?

Kochasz jazdę na motocyklu, ale nie wiesz jak dobrze zabezpieczyć swoje ciało przed uszkodzeniami? Zastanów się, jaki kask motocyklowy będzie najlepiej dopasowany do Twojej głowy. Kiedy nie wiesz, jak dobrać kask motocyklowy koniecznie sprawdź kilka podstawowych wskazówek na temat tego, jak dobrać jego rozmiar, kształt i typ do Twojego stylu jazdy. Pamiętaj, że dobrze dopasowana odzież ochronna oraz kask na motor to gwarancja bezpieczeństwa podczas każdej podróży.

Kask motocyklowy – jakie rodzaje dostępne są na rynku?

W sklepach motocyklowych dostępne są różne modele kasków na motor, które różnią się między sobą przede wszystkim poziomem bezpieczeństwa, sposobem zapinania oraz wyglądem. Najpopularniejsze modele to takie, jak:

  • Integralne
  • Otwarte
  • Zamknięte
  • Enduro

W zależności od tego, jakim typem motocykla poruszasz się na co dzień, kask motocyklowy powinien być dopasowany do Ciebie pod względem poziomu bezpieczeństwa i charakterystyki jazdy. Do poruszania się sportową maszyną najlepiej sprawdzi się kask motocyklowy zamknięty lub integralny, który będzie doskonale wyciszony i zapewni Ci maksimum ochrony podczas jazdy. W razie ewentualnego upadku cała Twoja czaszka oraz twarz będą w 100% bezpieczne.

Kiedy lubisz kierować pojazdami typu chopper wybierz kask motocyklowy damski lub męski otwarty. Takie modele najczęściej występują w połączeniu z goglami i apaszkami, jednak charakteryzują się nieco niższym poziomem bezpieczeństwa niż modele zamknięte. Do jazdy terenowej natomiast doskonale sprawdzają się kaski motocyklowe crossowe, które wykonane są z lekkich i jednocześnie trwałych materiałów.

Na co zwracać uwagę kupując kask motocyklowy?

Jest kilka aspektów, na które warto zwracać uwagę, wybierając kask motocyklowy. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • Rozmiar
  • Materiał wykonania
  • Sposób zapięcia
  • Typ kasku

Zwracaj uwagę przede wszystkim na rozmiar, który powinien być idealnie dobrany do kształtu i wielkości Twojej głowy. Przymierzając kaski motocyklowe w sklepie, pozostań w nich po kilkanaście minut, aby sprawdzić, czy wybrana wielkość jest odpowiednia i nie sprawia Ci dyskomfortu podczas dłuższego noszenia. Co ciekawe, rozmiar to kluczowy aspekt, na który w pierwszej kolejności trzeba zwracać uwagę, kupując kask motocyklowy.

Materiał wykonania również ma znaczenie. Najlepsze modele to takie, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, ale wiąże się to z nieco wyższą ceną. Czy jednak warto oszczędzać na bezpieczeństwie? Zdecydowanie nie! Modele europejskie najczęściej posiadają certyfikaty ECE R22.05, które świadczą o wysokiej jakości kasku. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że niektóre kaski motocyklowe posiadają pompowane wyściółki, dzięki którym dopasujesz ich kształt bezpośrednio do typu Twojej twarzy.

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić kask motocyklowy dla dziecka czy dla siebie zawsze zwracaj uwagę na te same czynniki. Liczy się wysoka jakość, odpowiednie i bezpieczne zapięcie oraz potwierdzone dokumentacją certyfikaty. Uwzględniając te czynniki, wybierzesz kask motocyklowy, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania, będzie wygodny, ale także pozwoli Ci na komfortową jazdę przez wiele godzin z maksimum bezpieczeństwa.

Podobne wpisy

Copyright © All rights reserved.