24 lipca 2024

podkowa98.pl

Motocykle to nasza pasja

Czy mogę kupić importowany motocykl?

Istnieje kilka powodów, aby kupić motocykl za granicą. Najczęściej jest to spowodowane tym, że jego cena jest niższa, lub że ten model nie jest sprzedawany w w Polsce. Jeśli tak jest w twoim przypadku i chcesz kupić motocykl w innego kraju, pamiętaj, że nie możesz po prostu wjechać nim do kraju, bez robienia żadnych formalności. Przywóz motocykla wiąże się z pewnymi dodatkowymi kosztami, które mogą spowodować wzrost ceny końcowej.

Jak zaimportować motocykl do Polski?

Aby sprowadzić do Polski motocykl kupiony za granicą należy zacząć od sprawdzenia jego homologacji. Jeśli motocykl został wyprodukowany poza unią europejską, to możliwe, że nie posiada on odpowiedniej homologacji. W tym przypadku trzeba będzie zabrać go do warsztatu homologacyjnego. Jeżeli rower posiada już europejską homologację, w celu dokonania zmiany rejestracji należy po prostu udać się do wydziału komunikacji z całą dokumentacją.

A co z podatkami?

W przypadku zakupu roweru od firmy w Unii Europejskiej należy zapłacić podatek VAT, pod warunkiem, że motocykl nie ma przejechanych więcej niż 6000 km lub jest młodszy niż 6 miesięcy. Jeśli kupisz motocykl od osoby prywatnej, nie będziesz musiał płacić podatku VAT.

Copyright © All rights reserved.