13 kwietnia 2024

podkowa98.pl

Motocykle to nasza pasja

Jakiego budżetu potrzebuję, aby kupić motocykl?

Budżet jest czynnikiem decydującym przy zakupie motocykla. Motocykl może zaspokoić wszystkie twoje potrzeby, ale jeśli nie możesz sobie na niego pozwolić, marzenie o nim jest stratą czasu i energii. Zacznijmy więc od jasnego określenia limitu budżetowego, zanim przejdziemy do pozostałych wymogów.

W ramach budżetu należy również uwzględnić dodatkowe koszty, które pojawiają się po zakupie; koszty roczne, takie jak np. utrzymanie, podatki, ubezpieczenia, mogą łatwo wzrosnąć do 2000 złotych rocznie. Ten punkt jest szczególnie ważny, jeśli rozważa się zakup bardzo ekonomicznego motocyklu; zwykle tanie są starsze i zwykle wiążą się z wyższymi kosztami utrzymania. Czy masz za mały budżet, żeby kupić przyzwoity motocykl? Rozważ wypożyczenie od kogoś lub, jeśli już w niego zainwestowałeś, rozważ wypożyczanie komuś innemu od czasu do czasu, aby odzyskać inwestycję.

Do czego będziesz używał motocyklu?

Kupno motocyklu za mniej niż 4000 zł.

Dzięki intensywnemu wyszukiwaniu na portalach internetowych i jasnym wymogom, można łatwo znaleźć dobrze używany i zadbany motocykl za mniej niż 4000 zł. Często są to starsze modele lub pojazdy, które wymagają modernizacji. Używane motocykle ekonomiczne są dobrym rozwiązaniem na krótkie podróże lub jeśli potrzebujesz ich na określony czas. Marki, które przechodzą przez te progi cenowe to Suzuki lub Kawasaki.

Motocykl o wartości od 400 zł. do 10 000 zł.

Dla tego budżetu oferta jest już znacznie wyższa i więcej wymagań może być zawartych w zakupie. Używane modele większości marek można znaleźć w tym budżecie, chociaż stan i wiek będą się różnić w zależności od marki, można znaleźć modele z końca lat 90. i początku 2000.

Motocykl o wartości od 10 000 zł do 20 000 zł.

Jest to segment z najbardziej przyzwoitymi opcjami. Zazwyczaj łatwo jest znaleźć modele prawie wszystkich marek i o stosunkowo niskim przebiegu. Od niektórych marek, takich jak Honda czy Mash, będzie można kupić używane motocykle, które w rzeczywistości nie mają żadnego przebiegu.

Motocykl o wartości od 20 000 zł do 40 000 zł.

Jest to popularny segment zarówno dla motocykli nowych jak i używanych. Z tego budżetu motocykle Harley-Davidson i BMW GS również pojawiają się na rynku wtórnym. Ponadto w tym przedziale cenowym znajduje się wiele najnowszych modeli sportowych, takich jak Suzuki GSX-R, Yamaha R6 i R1 czy Honda CBR1000 RR Fireblade.

Motocykl o wartości od 40 000 do 80 000 zł.

W tym przedziale cenowym można kupić prawie wszystkie marki i modele nowych motocykli. Od motocykli turystycznych jak Suzuki DL1000 V-Strom, Honda VFR1200, KTM 1290 Super Adventure po luksusowe motocykle jak BMW R Nine T i Ducati Monster. W tym segmencie można znaleźć również używane, luksusowe motocykle, które mają tylko kilka tysięcy przejechanych kilometrów.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.